• 14.08.2022 -
  • Sää: 26.06°C
Julkaisija: Julkaistu: 11.06.2020 17:46

Laitilan alakoulujen ja yläkoulun stipendien saajat lukuvuonna 2020

Laitilan alakoulujen ja yläkoulun stipendien saajat lukuvuonna 2020, Onnea stipendin saajille!

Itäkulman koulu

1.lk Elias Mäki-Arvela, Petra Jalonen

2.lk Jeremias Anto

3.lk Arvo Aitakari, Kasper Jalonen, Frans Mäki-Arvela, Oskari Rantanen

4.lk Alisa Hemmilä, Vilja Saari

5.lk Ilmari Sukari

6.lk Jaakko Mäkinen, Toivo Aitakari, Jenina Anto

Liikuntatsemppari-stipendi: Superpark vapaalippu Oskari Rantanen ja Jasper Anto

Hymypatsaat: Vilja Saari, Ilmari Sukari

Kappelimäen koulu

1.lk Aini Kittamaa, Olivia Viherjälaakso, Eveliina Vähätalo, Juuso Vainio, Santeri Raitamäki, Anni-Wilja Nieminen, Jaakko Juntunen, Evert Peltomäki, Jami Mannila, Aleksis Honkakangas, Veeti Lintunen.

2.lk Säde Hakala, Olivia Ojanen, Aada Vehmas, Nelly Koivula, Helmi Lockmer, Sandis Pelmanis, Triin Ots, Anni Mattila, Netta Kesälä, Maxim Kantola, Juuso Pihala, Leo Suutari, Olivia Kaasalainen, Oskari Maantiehinno, Veeti Toukoniitty.

3.lk Joona Vainio, Elviira Rantapere, Anette Isotupa, Nelli Soinu, Jasmin Vaskelainen, Ilona Mannermaa, Neela Ihanmäki, Janni Luotonen, Onni Seppälä, Szymon Ormiannin, Kosti Varjonen, Sara Honkakangas, Bogdan Mitreanu, Rasmus Lintunen, Georgi Tsabanov, Fiina Kuusisto, Emmi Kauranen.

4.lk Remi Nikeborn, Anni Vainio, Oskari Aaltonen, Jina Valtonen, Vilma Tolvanen, Pirita Laaksonen, Artem Turkotenko, Fanny Norrgård.

5.lk Inka Ylenius, Emma-Katri Kolehmainen, Peppi Sainio, Arttu Lotta, Alvar Julkunen, Neea Varjonen, Sampo Lomppi, Vilma Heikola, Juulia Valliluoto, Eevert Lehtola.

6.lk Leevi Sorosuo, Iida Valtonen, Lumia Reivo, Kerttu Karuranta, Anton Birjukov, Iida Mäki, Elisa Kauranen, Frans Kallio, Laura Pullinen, Alpo Kantonen, Vivian Ihanmäki, Wilhelm Seiko, Veeti Sukari, Riku Lehtonen, Eevert Virtanen, Christin Filin.

7.lk Luna Pille, Helmi Suvanto.

9.lk Jani Ala-Äijälä.

Hymypatsaat:

1.lk Linnea Lainio ja Leon Vaskelainen, 2.lk Janita Lönnqvist ja Frans Kuusisto, 3.lk Emmi Saarela, Vilho Aaltonen ja Anttoni Kolima, 4.lk Anni Vainio ja Oskar Kolehmainen, 5.lk Enni Vaaraslahti ja Sampo Lomppi, 6.lk Melina Sjöroos ja Elias Hyytiä

Kodjalan koulu

1.lk Sofia Seitala

2.lk Joel Jortikka

3.lk Jussi Lukkala

4. lk Nea Suominen

5.lk Helena Laitala, Ada Maantila

6. lk Neea Jortikka, Julius Lukkala, Veera Kylänpää, Aaron Peltomaa, Oskari Sarajuuri

Hymytyttö Eerika Sundholm 6.lk, hymypoika Leevi Jalonen 5.lk

SuperPark: Odessa Niiranen, Niilo Aula, Sampo Hiekkala

Soukaisten koulu

1. lk Paul Astila, Ella Sjöblom

2. lk Stella Mäkelä, Adam Jabari

3. lk Onni Valtonen, Ilona Viitanen

4. lk Iida Sulo, Selina Mäkelä

5. lk Ilona Soini, Julius Raittinen, Albert Salminen

6. lk Veeti Pere, Saku Uusikartano, Minea Järvinen, Maria Saloniemi, Justus Arokoivu

SuperPark: 6lk Robert Kantola

Hymypatsas: Veeti Pere

Suontaan koulu

Hymypatsaat: 2. lk Emilia Lähteenmäki ja Elias Yli-Antola

1. lk Eetu Suominen, Veina Junnila,

2. lk Eemeli Rantatalo, Laura Igbinoghodua, Elmeri Kerttula, Veeti Huppunen, Severi Moilanen

3. lk Alfred Yli-Antola

4. lk Villiina Rantala, Petra Härmä, Konsta Heininen, Janne Eerola

5. lk Amanda Silver, Eevi Kailaste, Salli Eerola, Ilona Mäkinen

6. lk Vanja Ranne, Josefiina Vainio-Kaila, Petra Vainiotalo, Viivi Rantala

Untamalan koulu

1. lk Milja Vainio

2. lk Maisa Reippainen,

3. lk Sofia Hillgren

4. lk Iida Hiekka

5. lk Melina Vähä-Impola, Eerika Seitala

6. lk Aino Hiekka, Fiona Juntti, Elias Kylä-Heiko

Hymypatsaat: Elviira Uusikartano 4.lk., Aleksi Pusa 5.lk.

SuperPark: Essi Wallin (liikuntatsemppari)

Varppeen koulu

9A: Elo Minttu-Maria, Kerttula Peetu, Kuusisto Rebekka, Lähteenmäki Akseli, Saariniemi Julia, Viinikkala Niklas, Virtanen Juuso

9B: Heikola Venla, Juuti Emma, Jäspi Aino

9C: Lainio Nella, Raittinen Aleksi, Rihtilä Juho, Sulo Emma,

9D: Arvonen Iida, Kantonen Inca, Kylä-Heiko Helka, Mäkilä Max, Sivonen Sanni, Vuorio Antti

9E: Alanen Jonni, Alikleemola Veera, Antola Niklas, Juvala Venla, Lomppi Reeno, Niela Aada, Ovaskainen Sampo, Pihala Roosa, Rinteelä Odessa, Tähtinen Niklas, Uusitalo Emm

9F Haapala Hilda, Heikola Meeri, Hellberg Sara, Mattila Matilda, Mustonen Isabella, Mäki Essi, Oravasaari Jami, Wessman Sofia

9I Salonen Heta

8E Laulumaa Annika,

8F Metsärinta Lotta,

8C Karuranta Julius,

8F Jalonen Tinja

7A Marttila Aino

7B Salminen Ella

7C Raitio Senja

7D Vuorela Hilda

7E Harikkala Ville

7F Soini Amanda

8A Nurmi Viivi

8B Karlund Jemina

8C Koivula Reetta

8D Tesfazghi Marta

8E Vilen Siiri-Maria

8F Verna Vuorela

8H Nyroos Joni

“Tähän jotain tekstiä”



Lähde: Laitilan Sanomat


Kommentointi (0)

Vastaa

Tulevat tapahtumat

Lisää tapahtumia